Category Archives: ESENLER

Esenler Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

Mesleki eğitimde öncü kurum olmayı hedefleyen okulumuz endüstrinin ihtiyaç duyduğu modern bilim ve teknoloji metotlarını bilen, uygulayan, geliştiren ve alanındaki yeniliklere kısa sürede uyum gösteren, sosyal ve kültürel alanlarda aktif, milli ve manevi değerlerini sahip ve üretime katkıda bulunmayı hedef edinen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.  

İbrahim Turhan Anadolu Lisesi

• Evrensel değerler sistemini benimseyip davranış haline getirmiş, çağdaş, demokratik vatandaş özelliklerine sahip, okuduğu okula ve topluma bağlılık duygusu gelişmiş ve öz benliğine sahip gençler yetiştirmektir.  

Esenler Ticaret Meslek Lisesi

Sevgi, saygı ve güven ortamında mükemmele ulaşmak hedefi ile temel bilgi ve becerilere sahip, eleştirel düşünebilen, etkili iletişim kurabilen, yaratıcı bireyleri topluma kazandırmak ve çağın gerektirdiği beklentilere göre sürekli gelişim ve değişimde öncü olmak için varız.  

Esenler Kız Teknik ve Meslek Lisesi

Olduğumuz gibi görünmek, aldatmamak ve aldatılmamak. Sürekli ilerleme heyecanı taşımak. Her an gözetlendiğimiz duygusunu hiç aklımızdan çıkarmadan, herkese, bizi bizden tanıyın, oyuna gelmeyin mesajını vermek. Evren hepimize yetecek kadar büyük, paniklemeyelim. Görevlerimiz vakitlerimizden daha çok. Tembellik ne kadar süslenirse süslensin biz almayacağız. Yeteri kadar işimiz var diyebilen, düşünen – okuyan – anlayan – sorgulayan – […]

Atışalanı Anadolu lisesi

Öğrencilerimize uygun eğitim ortamlarında kaliteli eğitim vererek onların, gelişimlerine, ilgi, yetenek ve başarılarına göre yüksek öğretim programlarına yerleşmelerine katkı sağlamak, sosyal uyum ve empati yönü gelişmiş, bilimsel düşünme ve sorun çözme yeteneğine sahip insanlar yetiştirmektir.  

Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi

Atatürk ilke ve inkılaplarından ödün vermeyen eğitim sistemimizle; – Öğrencilerimizin, eğitimini mutlu ve sağlıklı olarak sürdürmesini sağlamak, – Öğrencilerimizin ana dilini geliştirmesine ve birden çok yabancı dil öğrenmesine yardımcı olmak, – Öğrencilerimize çevresini gözlemleyerek değerlendirip buradan evrensel kültüre yönelmeyi benimsetmek, – Öğrencilerimizi özgüvenini kazanmış, gelecekteki hedefini sorgulayarak, öğrenerek belirleyen gençler olarak yetiştirmek, – Öğrencilerimizin ulusal-evrensel […]

İbrahim Turhan Kız Teknik ve Meslek Lisesi

Atatürk’ün hedeflediği çağdaş değerlere sahip, alanında donanımlı, yüksek öğrenime hazır öğrenciler yetiştirmek. Çevrenin istihdam ihtiyacını karşılayarak sektörün aradığı nitelikte elemanlar yetiştirmek. Mesleki ve teknik eğitimde sektöre bilimsel hizmet vermek, patent olacak birikimler oluşturmak.