Category Archives: ŞİLE

Şile Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi

Türk Milli Eğitiminin genel amaçları ve temel ilkeleri doğrultusunda, milli ve evrensel değerleri benimsemiş, sorumluluklarının bilincinde, biz ruhu ile hareket eden, bilgiyi sorgulayan, üreten ve yöneten yetenekli bireyler yetiştiren; eğitim yönetiminde, öğrenen örgüt anlayışıyla tüm paydaşların katılımını sağlayan, sürekli gelişimi vazgeçilmez bir ilke olarak benimseyen, sahip olduğu kaynakları verimli kullanan, teknolojik gelişmelerin yakından takip edilmesini […]

Şile Kız Teknik ve Meslek Lisesi

Öğrencilerimize öğrenmeyi öğretmek, Bütün çalışmalarımızın odak noktasına öğrencilerimizi koymak, Öğrencilerimizin başarısını artırmak için karşılıklı olarak sorumluluk almak ve verimli bir şekilde çalışmak, Ülkemizin bütün fertlerine ve öğrencilerimize bir birey olarak saygı duyup,onları koruyup gözetmek, Geçmişiyle, çevresiyle ve kendisiyle barışık olmak.  

Dr.Vasıf Topçu Fen Lisesi

Öğrencilerimize çağdaş ve kaliteli bir eğitim verip, onları Türk toplumunun değerlerini, ahlakını önemseyen kendisi ve çevresi ile barışık üretken bireyler olarak yetiştirmektir. Öğrencilerimize çağdaş ve kaliteli bir eğitim verip, onları Türk toplumunun değerlerini, ahlakını önemseyen kendisi ve çevresi ile barışık üretken bireyler olarak yetiştirmektir.

Ağva Anadolu Lisesi

Öğrencilerin; Bireysel farklılıklarını, göz önüne alarak kendine güvenen, çevresine saygılı, dürüst, milli değerlere bağlı, özgür düşünebilen, eğitim sürecinde katılımcı, belirli bir amacı olan ve geleceğe güvenle bakan bireyler olarak yetiştirilmesini sağlamaktır.  

Ağva Lisesi

a) Yaşadığımız Bölgedeki Tüm Gençlerin Orta Öğretim Eğitimi Almalarını Sağlamak. b) Sorunlarımızın Eğitimle Çözülebileceği Fikrini Yerleştirmek ve Kalıcı Kılmak. c) Beldemizdeki öğrencilerin Yüksek öğretimde Okuma oranını arttırmak. Ve bizler İnanıyoruz ki; Türkiye Cumhuriyetini Sevmek ve Geliştirmek , Birey Olarak Sorumluluklarımızı Yerine Getirmekten Geçer. a) Yaşadığımız Bölgedeki Tüm Gençlerin Orta Öğretim Eğitimi Almalarını Sağlamak. b) Sorunlarımızın […]

75. Yıl Ortaokulu

Öğretmenler, öğrenciler ve velilerimizi karar sürecine katan, teknolojik gelişmelere açık eğitim anlayışımızla; bize emanet edilen gençlerimizi milli ve manevi değerlerine sahip, kendisiyle, içinde yaşadığı toplumu ve ülkesiyle barışık, insan haklarına saygıyı benimsemiş bir şekilde yükseköğretim programlarına hazırlayarak ayrıcalıklı kılmaktır.