Category Archives: ATAŞEHİR

TEB Ataşehir Anadolu Lisesi

Biz Atatürk ilke ve inklaplarına bağlı kişilerin yetiştirilmesi, ülkenin sosyal gerçeklerini ve kültürel değerlerini kazandırarak bireylerin toplumsallaştırılması, öğrencilerin istek ve yetenekleri ölçüsünde yüksek öğretime ve hayata hazırlanması için varız.  

Ataşehir Dilek Sabancı Ticaret Meslek Lisesi

Biz, anayasa ve eğitimin temel kanunları doğrultusunda, Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı gelişmeleri yakından izleyen, her alanda eğitimin gerekliliğine inanan deneyimli öğretmen kadromuz tarafından ülke standartlarının üzerinde araştıran, sorgulayan, teknolojik donanımını tamamlamış, ülkemizin kültürel değerlerine bağlı, gelişime açık, yenilikleri takip eden, Atatürkçü Düşünce sistemini davranış haline getirmiş, tamamı yüksek öğrenimden geçebilecek öğrenciler yetiştirmek için varız. […]

Mevlana Kız Teknik ve Meslek Lisesi

Ataşehir Kız Teknik ve Meslek Lisesi olarak; Mevlana’nın insan sevgisi ve hoşgörüsünden yola çıkarak mesleğinde donanımlı, bilim kültür, sanat ve spor alanında bilgi ve beceriyle sahip, bunların yanı sıra, yüksek öğretilme ve hayata hazırlayan başarılı bir okul olacak.  

Mehmet Rauf Lisesi

Milli ve manevi değerlere saygılı, ulusal kimlik ve evrensel kişilik kazanmış, ülke geleceğini biçimlendiren bireyler yetiştirmektir.  

Habire Yahşi Anadolu Lisesi

Atatürk ilke ve inkılaplarını özümsemelerini, bilgili, becerili ve özgüvenli olmalarını, çevresi ile iyi ilişkiler kuracak davranışlar kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, bilim ve teknolojiyi yakından takip edebilmelerini, yararlı bir yurttaş bilinci kazanmalarını, bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini,üniversiteyi hedefleyen bireyler olmalarını sağlamaktır.