Category Archives: SEYHAN

Adana Fen Lisesi

Okulumuzun misyonu; fen ve matematik alanlarında üstün yetenekli öğrencilerin, bu yeteneklerini geliştirerek,ulu önder Mustafa Kemal Atatürk´ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmamız için çabalayan, milli-manevi değerlerimize bağlı, yeni teknolojileri kullanabilen, sosyal becerileri yüksek, kaliteli bireyler yetiştirmek.  

Adana İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi

Öğrencilerimizi, öğrenmeyi ve öğretmeyi ilke edinen, çağdaş, sosyal ve dinamik özellikler kazanmış; demokrasiyle özdeşleşmiş olarak öğretmenlik mesleğine hazırlamak.  

Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi

Öğrencilerimizin; zihinsel, duygusal, bedensel, potansiyellerini tüm insanlık için kullanabilen, demokratik,çağdaş, laik eğitim hizmetleri sunmak ve yüksek erdemli, güçlü bir nesil yetiştirmek ana siyasetimizdir.  

Adana Erkek Anadolu Lisesi

Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda,Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı,okulumuzun gelişimini sürekli kılan,eğitimde kalite,insana saygı,vatanını ve milletini seven,çağdaş bilim ile teknolojiyi kullanabilen,edebiyatı güçlü,güzel sanatlara ilgili,sportmen nesilleri geleceğe yetiştirmektir.  

Dr.M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi

Ülke ve dünya gerçeklerine duyarlı, araştırmacı, sorun çözme yeteneğine sahip, toplumsal değerlere bağlı, insan haklarına saygılı, öz güveni gelişmiş, ne istediğini bilen, dürüst, sevecen, kültürel olarak donanımlı, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, ülkemizi geleceğe taşıyacak bireyler yetiştirmek.