Category Archives: ALADAĞ

Sinanpaşa Yatılı Bölge Ortaokulu

Evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üreten, araştırmacı, katılımcı, paylaşımcı, özgün ve estetik değerlere sahip, çağdaş bir eğitim ve bilimsel kültürü oluşturmak ve özgüveni tam ,toplumsal değerlere saygılı bireyler yetiştirmektir.  

Boztahta Ortaokulu

Bireysel farklılıkları dikkate alan ,araştırma sorgulama becerileri gelişmiş , yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş ,milli ve ahlaki değerlerine bağlı tarih bilincine sahip,yaşadığı coğrafyayı bilen ,sorumluluklarını bilen, insan haklarına saygılı , Atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş , yeniliklere açık iyi bireyler yetiştirmek.  

Sinanpaşa İmam Hatip Ortaokulu

Öğrencilerimizin zihninde, insana, düşünceye, özgürlüğe, ahlâka ve kültürel mirasa saygıya dayanan bir din öğretimi anlayışının yayılmasına katkıda bulunmak. Düşünen, sorgulayan, inancını aklıyla bütünleştiren öğrencilerin yetişmesine hizmet edecek yöntemlerin geliştirilmesine çalışırız. Din Öğretiminde dinin bütünleştirici, huzur verici ve barışı sağlayıcı gücünü ortaya çıkarmaya çalışırız. Din öğretiminde şekilcilik ve sloganları değil, ahlakî öğretilerin felsefesini önemseriz. Sağlıklı bir […]